Як розпізнати трудоголіка?

Трудоголізм – де межа між лінню та відповідальністю?
Трудоголізм – це така ж залежність, як і інші, але вона не є хімічною. В даному випадку залежністю є сама праця – бажання людини підняти свою самооцінку або піти у роботу через проблеми, які у нас є в соціумі. Саме тому проблему трудоголізму треба вирішувати. Спочатку потрібно визнати, що Ви трудоголік.
Лінь – це, коли людина не працює тижнями та місяцями. Людина може працювати, але вона це робить напівсили або взагалі не робить.
А от відповідальність, або підвищене почуття провини, це, якщо ти не працюєшь, то все “зупиняється” на цій планеті -це може бути симптомом трудоголізму.
Але головне, якщо Ви просто не можете прожити без роботи навіть один вихідний день, або Ви відчуваєте докір сумління, що Ви просто проведете з сім`єю вихідний і не попрацюєте. В такому випадку Ви починаєте потрапляти в небезпечну зону, тому що родина – це святе, рідні важливші за роботу!
Якщо Ви страждаєте від фізичного болю, або соціальне оточення починає страждати від того, що Ви весь час працюєте, працюєте, працюєте – а Ви кажете: «Ну як же? Я приношу гроші додому!», то Ви в небезпеці! Повірте мені – не тільки гроші формують сім`ю! Сім`ю формує час та спілкування!
Я працюю над цим в своєму житті, аби не стати залежною людиною, яка зруйнувала себе та оточуючих. Подумайте про це. Якщо Вам не комфортно вдома – а комфортно більше на работі, тоді потрібно працювати над собою!
Юрій Бондаренко, головний лікар Клініки “Ангелія”, лікар психіатр, нарколог.
Пропонуємо Вам відео версію статті.