ВСЕСВІТ ВСЕРЕДЕНІ НАС – НАВІЩО ПОТРІБНА МІКРОФЛОРА ОРГАНІЗМУ?

В програмі “Зустріч з лікарем”, що виходить на радіо “Голос Надії” сімейний лікар клініки “навколишніх ” Сергій Серденюк розповів про те, чим саме важлива мікрофлора в організмі людини.
Корисні, умовно шкідливі та шкідливі бактерії – наш організм населяють мільярди мікроорганізмів. Виявляється корисні бактерії – це справжнє благословіння Боже для людини. Адже, корисні бактерії утворюють зажисний шар на слизовій кишечника, інших органах і навіть на шкірі. Окрім того, корисні бактерії допомагають роботі кишково-шлункового тракту. Корисні бактерії в той же час є гормонально активними – тобто вони впливають і на гормональний фон людини. Саме тому, від корисних бактерій може залежати навіть настрій!
Говорили про те, як тримати стан мікрофлори організму в балансі. Зокрема, торкнулися питання дизбактеріозу, пробіотиків і пребіотиків. Виявляється, важливіше не стільки заселити організм корисними бактеріями, наприклад підчас хвороби та приймання антибіотиків, скільки створити умови для життя корисних бактерій! Розповів лікар і про шкоду, яка наноситься сучасними антибактеріальними засобами, промислово вирощеною їжею, зокрема м’ясом та рибою, а також загальним надмірним прагненням до стерильності. Саме таким чином людина може нищити корисну мікрофлору свого організму, не давати організму випрацьовувати імунітет до хвороб, і вцілому отримати дисбаланс, що погіршить загальний стан здоров’я.
Для покращення мікрофлори організму вкрай важливими є такі дії: правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, не мати стресових ситуацій, не вживати ліки без призначення люкаря, не зловживати миючими та дезинфікуючими засобами. Щодо правильного харчування: корисно вживати овочі та фрукти, адже так ми постачаємо в організм клітковину, яка є основою для існування корисних бактерій. Також природньо вирощені овочі і фрукти мають природні корисні для людини бактерії, тому їх слід вирощувати без хімічних засобів а перед вживання просто мити водою. Щоб антибіотики, які присутні в кормі для худоби та птиці не шкодили людині, звісно в наш час варто відмовитись від промислово вирощеного м’яса та риби. На стан мікрофлори може вплинути навіть сон: якщо людина не виспалася – це стресовий стан, через це порушується діяльність організму та наноситься шкода мікрофлорі. Також, варто не вживати їжу перед сном, бо організм починає працювати над травленням і знову ж таки це приводить до порушенню сну та діяльності всіх органів і систем. Ще для покращення мікрофлори в організмі людини варто менше їсти простих цукрів та продуктів, що призводять до бродінні та розмноженню гнилісних бактерій.
Таким чином, в програмі “Зустріч з лікарем” лікар клініки “Ангелія” Сергій Серденюк розповів, як чудовий всесвіт мікроорганізмів всередені людини впливає на нас та, як зробити для нього найкращі умови!