Як брудне повітря впливає на рівень захворюваності на туберкульоз

У дослідженні, опублікованому в Інтернеті Міжнародним журналом екологічних досліджень та громадського здоров’я, встановлено, що в Лаосі на кожне додаткове джерело впливу забруднення повітря шанси туберкульозу зростають на 47%. Джерела забруднення повітря, що розглядаються, включали: дим від тютюну, дим від пожеж, що відбуваються в приміщеннях, на виробництві тощо, дим від спалювання сільськогосподарських відходів та спалювання сміття на вулиці.
У цьому дослідженні було визначено, що вплив багатьох джерел забруднення повітря впливає на рівень туберкульозу. Дослідники заявляють, що ці результати їх роботи сприятимуть залученню до галузі просування здоров’я органів дихання декількох верств суспільства поза сферою охорони здоров’я – включаючи органи, що працюють над контролем над тютюном, охороною навколишнього середовища, розробниками політики та громадянськими групами.
“Ми часто бачимо ті самі проблеми в громадах з низьким рівнем доходу тут, у США”, – сказала доктор наук, Енн Беріт Петерсен, доктор медичних наук, доцент кафедри медичної сестринського університету Лома Лінда та головний автор дослідження. “Якщо ми розглянемо ці фактори з точки зору бідності, то ми спостерігаємо набагато більше випадків туберкульозу, які можна уникнути, у бідніших громадах. Часто в місцях з найменшою якістю повітря є найбідніші люди », – сказала вона.
У дослідженні було повідомлено, що більше половини випадків захворювань на туберкульоз у світі в 2017 році надходило в регіоні Західного Тихого океану. У Лаосі “високі показники використання тютюну та використання забруднюючих палив біомаси для приготування їжі (наприклад, деревина, деревне вугілля, відходи сільськогосподарських культур, гній) представляють значні фактори ризику туберкульозу”, – йдеться в дослідженні.
Дослідження фінансувалося грантами Національного інституту охорони здоров’я. Він включав дані більш ніж 9 700 суб’єктів з усіх регіонів Лаосу, що представляють понад 2800 домогосподарств. Отримані дані свідчать про те, що при покращенні якості повітря значно знизиться ризик поганого здоров’я органів дихання. Петерсен каже, що ці результати можуть порівнюватись із аналогічними проблемами у графстві Сан-Бернардіно та Каліфорнії.
“Хоча типи забруднення повітря можуть відрізнятися, однак закономірність впливу такого забруднення на здоров`я може бути однаковою для всіх країн – люди, які живуть у місцях з поганою якістю повітря, наприклад, із забрудненням повітря, пов’язаними з дорожнім рухом, також мають більш високі показники туберкульозу”, – сказав Петерсен. “Куріння все ще залишається проблемою, що сприяє розвитку туберкульозу, і цей ризик ускладнюється якістю повітря та вибором життя”.
За матеріалами https://news.llu.edu/research/study-finds-tobacco-use-and-air-pollution-exposure-increase-odds-of-tuberculosis-by-far-greater-than-50