Долати професійні стреси вчили на конференції для адвентистських педагогів

Понад 250 викладачів адвентистських шкіл, вихователів дитячих садочків, дошкільних закладів освіти стали учасниками другої педагогічної конференції “Навчання для майбутнього”. Провели захід у місті Бучі Київської області 13-16 червня. Організаторами стали відділ освіти Адвентистської церкви та Український гуманітарний інститут.
Організатори виділяють три завдання конференції:
- Дати відчуття викладачам з різних регіонів України, що вони є єдиним цілим в адвентистській системі освіти;
- Навчати через загальні семінари;
- Провести спілкування в групах для обміну досвідом та напрацюваннями.
Семінари проводили спеціалісти у сфері медицини, філософії, літератури. Говорили про боротьбу зі стресом та професійне вигорання, про інклюзивне навчання, інструменти оцінювання та вплив особистості вчителя на формування учнівського колективу.
Юрій Бондаренко, лікар-психіатр, нарколог говорив про профілактику вигорання викладачів та мистецтво спілкуватися з батьками. Також спікер говорив про те, що не варто брати на себе надто багато зобов’язань і мати час на позакласні інтереси та хобі.
Про вплив стресу на патології внутрішніх органів та серцево-судинні захворювання викладачів розповідав доктор медичних наук, професор Олексій Опарін. Він наголошував на тому, що викладач має розбиратися в типах дітей, які вони мають схильності в навчанні, в яких вони сім’ях живуть. Ця інформація допоможе викладачу не впадати в стрес. Професор протягом двох днів проводив діагностику щодо здоров’я серця.
Також спікером став Сергій Головін, доктор філософії та прикладного богослов’я. Він показував взаємозв’язок науки та релігії, як формується світогляд людини, як від нього залежить сприйняття світу та суспільства.
Цей захід проходить уже другий рік поспіль. Організатори планують проводити таку конференцію для педагогів щороку.
“Ми хочемо, щоб ці зустрічі стали традиційними. Наші педагоги мають високу кваліфікацію і їм варто обмінюватися досвідом та вдосконалюватися” — розповідає керівник відділу освіти Андрій Шевчук.
Учителі-предметники в групах ділилися своїми напрацюваннями щодо методики викладання, досвідом і здобутками. Вони говорили про зміну програми, про методи підходів до дитини. Також освітні заклади звітували про свою діяльність, ділилися досвідами та результатами, які досягли за рік.
Викладачка української мови Галина Малахова каже, що задоволена організацією заходу:
“Дуже подобається, що на цій конференції показали форми, методи, способи яким чином можна заохотити дітей. Як на мене, ця конференція є дуже інформативною”.
автор Оксана Соловйова
Джерело: сайт https://uuc.adventist.ua